Groenten & Fruit Actueel
||
Premium

‘Door hagel minder pruimen maar betere markt’

Fruitteler Rini Kusters heeft in zijn pruimen en bessenteelt veel te stellen met al 3 hagelbuien. Met de peren gaat het goed.
Rini Kusters vorig najaar bij zijn pruimen onder zonnedak. Door de wind kreeg hagel nu toch vat op het gewas. - Foto: Herbert Wiggerman

Rini Kusters vorig najaar bij zijn pruimen onder zonnedak. Door de wind kreeg hagel nu toch vat op het gewas. – Foto: Herbert Wiggerman

Fruitteler Rini Kusters heeft in zijn pruimen- en bessenteelt veel te stellen met al 3 hagelbuien. Met de peren gaat het goed.

Rini Kusters in Wadenoijen was vorige week tussen zijn pruimenbomen bezig om de laatste hagelpropjes te verwijderen. “Dit is al de derde keer, maar toch mag ik niet klagen.” Kusters doelt daarmee op het feit dat de Opal met 70% behang voller hangt dan bij veel andere telers. “Bij Victoria heb ik nog maar 25% over. Maar de pruimen groeien goed en het dunnen ging een stuk makkelijker.”

Mis geen enkel topverhaal van Groenten & Fruit

Dit Premium artikel is enkel beschikbaar voor abonnees.

Lees alle premium artikelen met eindeloze toegang

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Loop voorop in de sector met diepgaande inzichten

Beleef journalistiek van topniveau door collega’s, ervaren redacteurs én experts uit de sector.

Jeroen Verheul

Jeroen Verheul

Ton van der Scheer

Ton van der Scheer

Stan Verstegen

Stan Verstegen

Peter Visser

Peter Visser

Wekelijks up-to-date

Twee keer per week gratis het laatste tuinbouwnieuws en inzichten in je inbox.

Sluit je aan bij meer dan 9.000 andere nieuwsbrieflezers