Tom Bos in Vierpolders is deze week net terug van vakantie . “Het gewas is in de tussentijd goed gegroeid, maar je ziet ook wel de naweeën van de hitte terug in het gewas.”
Er is duidelijk minder zetting, meer kromme vruchten en veel wachtkamervruchten. Dat zijn vruchten die even groot zijn als de vrucht erboven maar wel ouder. Als je ziet dat ze gaan doorkleuren moeten ze eraf. Net na de hittegolf leek het nog goed te gaan. Maar de stamper is misschien toch wat te droog geweest tijdens de zetting.
De aubergines (ras Beyoncé, onderstam Maxifort) worden nu wat lichter geoogst om de plantbelasting niet onnodig hoog te laten oplopen. We knippen ook een keer onderdoor om achterblijvende vruchten eraf te halen. Het gewas staat nog best groen en fris en de huidige zetting is goed. Maar het weer zou wat stabieler moeten zijn. De productie is de laatste tijd flink gedaald. Als je naar de lichtcijfers kijkt dan had er meer in gezeten. Maar het gewas heeft toch een flinke tik gekregen van die hitte.