Groenten & Fruit Actueel
||
Premium

Onderzoek: strooizout en meststoffen uit brijn

Winning van stoffen uit de reststof van gietwaterzuivering kan kansen opleveren voor de glastuinbouw, zeker door de hoge prijs voor strooizout.
Waterzuivering kan gekoppeld gaan worden aan het scheiden van stoffen voor de teelt. - Foto: Peter Visser

Waterzuivering kan gekoppeld gaan worden aan het scheiden van stoffen voor de teelt. – Foto: Peter Visser

Winning van stoffen uit de reststof van gietwaterzuivering kan kansen opleveren voor de glastuinbouw, zeker door de hoge prijs voor strooizout.

Om goed gietwater te krijgen uit brak grondwater, wordt omgekeerde osmose toegepast. Wat overblijft wordt teruggebracht in dieper gelegen bodemlagen, maar de stoffen uit deze reststroom (brijn) kunnen van waarde blijken. In het project ‘Kansen voor concentraat’ wordt de komende jaren verkend hoe het water en de componenten uit deze reststroom te verwaarden zijn. Voor het winnen van stoffen als calcium, magnesium, sulfaat en carbonaat zijn technisch mogelijkheden aanwezig om deze te scheiden. Of dat traject op korte termijn iets oplevert, is onzeker.

Mis geen enkel topverhaal van Groenten & Fruit

Dit Premium artikel is enkel beschikbaar voor abonnees.

Lees alle premium artikelen met eindeloze toegang

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Loop voorop in de sector met diepgaande inzichten

Beleef journalistiek van topniveau door collega’s, ervaren redacteurs én experts uit de sector.

Jeroen Verheul

Jeroen Verheul

Ton van der Scheer

Ton van der Scheer

Stan Verstegen

Stan Verstegen

Peter Visser

Peter Visser

Abonneer vanaf €20 per maand

Wekelijks up-to-date

Twee keer per week gratis het laatste tuinbouwnieuws en inzichten in je inbox.

Sluit je aan bij meer dan 9.000 andere nieuwsbrieflezers