Groenten & Fruit Actueel
||

€ 500.000 uit onbalanspool naar telers

AgroEnergy keert € 500.000 aan onbalans-poolvoordeel uit aan zijn klanten.

Laatst geüpdatet:

Foto: Peter Visser

Foto: Peter Visser

AgroEnergy keert € 500.000 aan onbalans-poolvoordeel uit aan zijn klanten.

Klanten met een TradePower-contract bij AgroEnergy kregen deze maand ruim € 500.000 aan onbalans-poolvoordeel uitgekeerd. Deelnemende telers aan het elektriciteitsproduct TradePower doen mee in een collectieve onbalanspool.

Onbalans

Onbalans ontstaat door het verschil tussen de ingenomen positie en de gerealiseerde afname/productie van elektriciteit per klokkwartier. Afhankelijk van de situatie op het net stelt landelijk netbeheerder Tennet onbalansprijzen in. Zo worden tekorten en overschotten die ontstaan door deze onbalans opgevangen. De onbalansprijs voor afname en productie kan in één kwartier verschillen.

Collectief

Door met alle TradePower klanten een groep te vormen, maakt AgroEnergy gebruik van de momenten dat er onbalansprijsverschillen zijn tussen elektriciteit invoeren en afnemen. Door in een grote groep samen te werken kan meer financieel voordeel worden behaald. Het resultaat wordt vervolgens ieder jaar verdeeld onder de klanten die aan dit resultaat hebben bijgedragen.

Wekelijks up-to-date

Twee keer per week gratis het laatste tuinbouwnieuws en inzichten in je inbox.

Sluit je aan bij meer dan 9.000 andere nieuwsbrieflezers