Groenten & Fruit Actueel
||
Premium

‘Zelfs nog rabarber moeten bijkopen’

“De vraag naar rabarber was nul komma nul toen het gewas toe was aan de oogst”, reageert Niek Gielens in Venray-Heide op 24 juni.
Foto: Stan Verstegen

Foto: Stan Verstegen

“De vraag naar rabarber was nul komma nul toen het gewas toe was aan de oogst”, reageert Niek Gielens in Venray-Heide op 24 juni.

“En dat in het eerste jaar dat ik helemaal zelf mijn afzet regel.” Het begin van de oogst in mei viel midden in de coronacrisis. “Onze afzet is grotendeels gericht op Duitsland en daar was de vraag dus helemaal weggevallen. Via, via ben ik aan een afnemer in België gekomen, die heeft alles afgenomen voor industriële verwerking. Daarnaast heb ik nog een andere afnemer gevonden voor de verse markt. Het komt erop neer dat ik bij collega’s zelfs rabarber heb moeten bijkopen om aan de vraag te kunnen voldoen. Dat had ik totaal niet verwacht, maar ik wil natuurlijk geen ‘nee’ verkopen, zeker niet bij een nieuwe afnemer.” Uiteindelijk verliep het seizoen dus naar tevredenheid. De productie lag op een gemiddeld niveau van 70 ton per ha, de prijs omschrijft Gielens als redelijk, en einde week 24 was de laatste oogst.

Mis geen enkel topverhaal van Groenten & Fruit

Dit Premium artikel is enkel beschikbaar voor abonnees.

Lees alle premium artikelen met eindeloze toegang

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Loop voorop in de sector met diepgaande inzichten

Beleef journalistiek van topniveau door collega’s, ervaren redacteurs én experts uit de sector.

Jeroen Verheul

Jeroen Verheul

Ton van der Scheer

Ton van der Scheer

Stan Verstegen

Stan Verstegen

Peter Visser

Peter Visser

Wekelijks up-to-date

Twee keer per week gratis het laatste tuinbouwnieuws en inzichten in je inbox.

Sluit je aan bij meer dan 9.000 andere nieuwsbrieflezers