Groenten & Fruit Actueel
||

WUR voor vierde keer beste ter wereld

Wageningen is voor het vierde jaar op rij uitgeroepen tot beste agrarische universiteit ter wereld.
'Wageningen' heeft ook vestigingen in onder meer Bleiswijk, waar groepen buitenlanders zich verdringen. - foto: Joost Stallen

‘Wageningen’ heeft ook vestigingen in onder meer Bleiswijk, waar groepen buitenlanders zich verdringen. – foto: Joost Stallen

Wageningen is voor het vierde jaar op rij uitgeroepen tot beste agrarische universiteit ter wereld.

Wageningen University laat de Amerikaanse universiteit UC Davis en de Zweedse SLU achter zich in de ranglijst die SQ Top Universities elk jaar maakt. Opvallend is dat de Amerikaanse dominantie in de top 10 de laatste jaren wordt aangetast.

Naast de Zweedse agrarische universiteit stijgen ook die van Parijs en Zurich snel. Ook is dit jaar voor het eerst een Aziatisch instituut de top 10 binnengekomen, met op 10 de China Agricultural University.

Delft hoogste op algemene lijst

Op de algemene ranglijst van beste universiteiten staat Wageningen op plaats 125 (vorig jaar op 124). deze ranglijst wordt aangevoerd door MIT, Stanford, Harvard en Caltech, alle 4 Amerikaans, gevolgd door Oxford en Cambridge. De hoogste Nederlandse universiteit op de algemene lijst is TU Delft op plaats 52 (vorig jaar 54).

Wekelijks up-to-date

Twee keer per week gratis het laatste tuinbouwnieuws en inzichten in je inbox.

Sluit je aan bij meer dan 9.000 andere nieuwsbrieflezers