Groenten & Fruit Actueel
||

Woede over Hollandse tomaten in Franse winkel

De Franse groente- en fruitorganisaties zijn woedend op de discount supermarkt Leader Price omdat die "midden in het Franse hoogseizoen en ondanks het Russische embargo" een reclame-actie voert met trostomaten uit Holland.

De Franse groente- en fruitorganisaties zijn woedend op de discount supermarkt Leader Price omdat die “midden in het Franse hoogseizoen en ondanks het Russische embargo” een reclame-actie voert met trostomaten uit Holland.

De organisaties kondigen ook aan dat hun leden en andere telers naar vestigingen van Leader Price zullen trekken om daar verhaal te halen. ”Als dat niet helpt, dan komen er hardere acties.”

”De houding van Leader Price is onverantwoordelijk en onaanvaardbaar,” aldus Légumes de France en de Fédération nationale des producteurs de fruit in een gezamenlijke verklaring. ”Dezelfde producten zijn in voldoende hoeveelheid en kwaliteit verkrijgbaar bij Franse telers. Dat Leader Price daar niet naar toe gaat bewijst dat de winkelier onvoldoende praat met de mensen die de productie regelen en die het op de markt brengen. Als je een actie wilt voeren met producten uit Frankrijk, dan moet je dat van te voren ook goed opzetten en rekening houden met de aanwezigheid ervan.”

Wekelijks up-to-date

Twee keer per week gratis het laatste tuinbouwnieuws en inzichten in je inbox.

Sluit je aan bij meer dan 9.000 andere nieuwsbrieflezers