Groenten & Fruit Actueel
||
Premium

‘Tomaten telen met het weer mee kost te veel productie’

Het zesde seizoen met het ras Arvento nadert zijn einde. Cock van Schie in Kwintsheul heeft niet de kilo's gehaald die hij verwachtte, maar weet wel waar de knelpunten hebben gezeten.

Laatst geüpdatet:

Het zesde seizoen met het ras Arvento nadert zijn einde. Cock van Schie in Kwintsheul heeft niet de kilo’s gehaald die hij verwachtte, maar weet wel waar de knelpunten hebben gezeten.

“We gaan volgende week ethrellen in drie fases, met twee dagen tussenruimte. Op 16 of 17 november plukken we dan de laatste tomaten. Deze week en volgende week halen we weer een productie van 1,5 kilo per vierkante meter, maar vorige week was dat maar 0,9 kilo. Dat kon je aan de zettingscijfers niet zien aankomen, maar door de hoge plantbelasting op het moment van zetting en het warme weer hebben de net gezette vruchtjes gewoon even in de wachtkamer gezeten. Je mist gewoon een week uitgroei. Met 85 gram zijn de tomaten aan de fijne kant, maar gelukkig neemt dat weer toe. De kwaliteit is nooit een probleem geweest. Je ziet geen wankleurigheid en de punttomaten zijn ook goed van kwaliteit. Dat is een sterk punt van Arvento.

Mis geen enkel topverhaal van Groenten & Fruit

Dit Premium artikel is enkel beschikbaar voor abonnees.

Lees alle premium artikelen met eindeloze toegang

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Loop voorop in de sector met diepgaande inzichten

Beleef journalistiek van topniveau door collega’s, ervaren redacteurs én experts uit de sector.

Jeroen Verheul

Jeroen Verheul

Ton van der Scheer

Ton van der Scheer

Stan Verstegen

Stan Verstegen

Peter Visser

Peter Visser

Abonneer vanaf €20 per maand

Wekelijks up-to-date

Twee keer per week gratis het laatste tuinbouwnieuws en inzichten in je inbox.

Sluit je aan bij meer dan 9.000 andere nieuwsbrieflezers