Groenten & Fruit Actueel
||

Sterke verkoop tuinbouwbelichting Signify

De tuinbouw draagt zo weer positief bij aan de resultaten van Signify.
Foto: Groenten & Fruit

Foto: Groenten & Fruit

Tegen de achtergrond van tegenvallende verkopen van de professionele belichtingstak van Signify, deed tuinbouw het wel goed in het vierde kwartaal.

Dat blijkt uit de presentatie van de verkoopcijfers uit het vierde kwartaal van 2024. Het belichtingsbedrijf uit Eindhoven ontstond uit Philips en nam in 2022 Fluence over. De tuinbouw draagt zo weer positief bij aan de resultaten van Signify. Tot medio 2024 was de tuinbouwmarkt een kwakkelende markt voor Signify, maar in het derde kwartaal kwam de kanteling die zich in het vierde kwartaal dus nu doorzet.

De lastige afzet in de twee jaar tot midden 2024 kwam deels door een overproductie in de Verenigde Staten. Die markt is nu sterk verbeterd. De uitgifte van vernieuwende belichtingsproducten heeft de positie op de tuinbouwmarkt verder versterkt, zo stelt topman Eric Rondolat.

Topman van Signify vertrekt

Rondolat maakte zijn vertrek bekend. De topman werd vorig jaar nog herbenoemd voor een termijn van vier jaar. Volgens een verklaring van Signify zijn Rondolat en de raad van commissarissen overeengekomen dat de tijd toch rijp is voor een leiderschapswissel. De vertrekkende topman toonde zich tevreden over de resultaten in 2024, die laten zien dat Signify blijft groeien, al kwam de omzet in het vierde kwartaal met € 1,65 miljard bijna 2,8% lager uit dan in 2023. Wel verbeterde de marge en verdiensten licht. Het bedrijf kondigde aan de komende jaren eigen aandelen te gaan inkopen. Het aandeel Signify werd daardoor vrijdag 24 januari 4,5% meer waard op de AEX-beurs.  

Wekelijks up-to-date

Twee keer per week gratis het laatste tuinbouwnieuws en inzichten in je inbox.

Sluit je aan bij meer dan 9.000 andere nieuwsbrieflezers