Groenten & Fruit Actueel
||
Premium

Rechter: handel in fruit was commissiehandel

Een verkoper van fruit wil ruim €200.000 van een koper als nabetaling voor fruit dat is verkocht. De rechter oordeelt dat sprake was van commissiehandel en keurt de factuur af.

Laatst geüpdatet:

Commissiehandel fruit. Foto: Canva

Commissiehandel fruit. Foto: Canva

Een fruitverkoper wil ruim € 200.000 van een koper als nabetaling voor verkocht fruit. De rechter oordeelt dat sprake was van commissiehandel en keurt de factuur af.

Was er sprake van verkoop of commissiehandel? Die vraag ligt regelmatig voor aan de rechter. In dit geval ging het om 5 partijen fruit uit de boedel van het failliete handelsbedrijf Levarht in 2022. De rechter moest beslissen over de eis van de verkoper van het fruit. Hij stelt de partijen voor een redelijke marktprijs te hebben verkocht. Wat opvallend is aan deze zaak: De koper stuurde steeds verkoopafrekeningen naar de verkoper. Volgens de rechter duidt dat niet op een verkooptransactie, maar een commissiehandel. Bij een verkoopovereenkomst is het namelijk gebruikelijk dat de verkoper facturen stuurt.

Mis geen enkel topverhaal van Groenten & Fruit

Dit Premium artikel is enkel beschikbaar voor abonnees.

Lees alle premium artikelen met eindeloze toegang

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Loop voorop in de sector met diepgaande inzichten

Beleef journalistiek van topniveau door collega’s, ervaren redacteurs én experts uit de sector.

Jeroen Verheul

Jeroen Verheul

Ton van der Scheer

Ton van der Scheer

Stan Verstegen

Stan Verstegen

Peter Visser

Peter Visser

Abonneer vanaf €20 per maand

Wekelijks up-to-date

Twee keer per week gratis het laatste tuinbouwnieuws en inzichten in je inbox.

Sluit je aan bij meer dan 9.000 andere nieuwsbrieflezers