Groenten & Fruit Actueel
||
Premium

Prijzen nodigen uit tot stoppen

Het teeltseizoen sluit af met teleurstellende prijzen voor vrijwel alle vruchtgroenten. De kosten om nog langer door te gaan worden veelal niet goedgemaakt door de productverkoop.

Laatst geüpdatet:

Het teeltseizoen sluit af met teleurstellende prijzen voor vrijwel alle vruchtgroenten. De kosten om nog langer door te gaan worden veelal niet goedgemaakt door de productverkoop.

Vooral bij tomaat zijn er nog heel wat telers die gepland hadden door te gaan tot half december of later. Met de huidige prijzen is dat eigenlijk onbegonnen werk. Deze week daalde de prijs van grove trostomaten tot onder 40 cent per kilo. De losse (tussentype-) tomaten deden vandaag gemiddeld nog maar 20 cent per kilo voor de klok van The Greenery. Ook fijnere pruimtomaten verschijnen ineens voor de klok. De volumes worden te klein om nog te bemiddelen. Maar een koperspubliek dat er het hele jaar niet aan kon komen, biedt er nu natuurlijk ook niet veel voor: tussen 16 en 25 cent per kilo.

De meeste paprika’s worden nu geruimd. Het aanbod groene paprika’s is de laatste tijd erg groot waardoor de klokprijzen zakken tot op de bodem. Vandaag gingen de groene 75’ers zelfs terug naar 10 cent per kilo bij The Greenery. Rode en gele paprika’s hebben een redelijker aanbod. De prijs van rode paprika (85’ers) steeg vandaag zelfs nog boven een euro per kilo.
Voor komkommer liggen de prijzen al een paar weken onder kostprijsniveau. De prijs van de 40’ers schommelt rond 20 cent per stuk. Aubergines komen in Nederland nauwelijks meer voor de klok. Bij BelOrta ligt het prijspeil de laatste weken tussen 40 en 60 cent (300’ers) na een plotselinge daling op 25 oktober.

Mis geen enkel topverhaal van Groenten & Fruit

Dit Premium artikel is enkel beschikbaar voor abonnees.

Lees alle premium artikelen met eindeloze toegang

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Loop voorop in de sector met diepgaande inzichten

Beleef journalistiek van topniveau door collega’s, ervaren redacteurs én experts uit de sector.

Jeroen Verheul

Jeroen Verheul

Ton van der Scheer

Ton van der Scheer

Stan Verstegen

Stan Verstegen

Peter Visser

Peter Visser

Abonneer vanaf €20 per maand

Wekelijks up-to-date

Twee keer per week gratis het laatste tuinbouwnieuws en inzichten in je inbox.

Sluit je aan bij meer dan 9.000 andere nieuwsbrieflezers