Groenten & Fruit Actueel
||
Premium

‘Peenteelt verloopt soepel, zorgen over kostenstijgingen’

De B-peen van Heero Zuideveld staat er ‘mooi groen en vitaal’ bij. Dit ondanks het feit dat hij niet heeft beregend in de droge zomer.
Heero Zuidema: "Normaal betaal ik voor de bewaring grofweg € 40 per kist, maar ik ben bang dat dat nu veel meer zal zijn als gevolg van de hoge stroomprijzen." - Foto: Mark Pasveer.

Heero Zuidema: “Normaal betaal ik voor de bewaring grofweg € 40 per kist, maar ik ben bang dat dat nu veel meer zal zijn als gevolg van de hoge stroomprijzen.” – Foto: Mark Pasveer.

De B-peen van Heero Zuideveld in Usquert staat er ‘mooi groen en vitaal’ bij. Dit ondanks het feit dat de teler het gewas niet heeft beregend in de droge zomermaanden.

“We hebben wel de mogelijkheid om te beregenen, maar zijn hier bij peen uitermate terughoudend mee”, zegt Zuideveld op 26 september. Hij runt het akkerbouwbedrijf met zijn broer Klaas Pieter. “Beregenen vergroot namelijk het risico op zwartevlekkenziekte. Dat het gewas de droogte goed heeft doorstaan, komt onder meer door het feit dat de zware kleigronden in dit gebied het beschikbare vocht goed vasthouden. Daarbij kan peen sowieso redelijk goed tegen droogte.”

Mis geen enkel topverhaal van Groenten & Fruit

Dit Premium artikel is enkel beschikbaar voor abonnees.

Lees alle premium artikelen met eindeloze toegang

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Loop voorop in de sector met diepgaande inzichten

Beleef journalistiek van topniveau door collega’s, ervaren redacteurs én experts uit de sector.

Jeroen Verheul

Jeroen Verheul

Ton van der Scheer

Ton van der Scheer

Stan Verstegen

Stan Verstegen

Peter Visser

Peter Visser

Wekelijks up-to-date

Twee keer per week gratis het laatste tuinbouwnieuws en inzichten in je inbox.

Sluit je aan bij meer dan 9.000 andere nieuwsbrieflezers