Groenten & Fruit Actueel
||
Premium

‘Nog een ronde om rommel bij peren te dunnen’

Na een goede zetting volgde bij de peren een sterke vruchtrui. Bij de appels was de rui ook stevig, maar hangt op de meeste plekken nog voldoende.

Laatst geüpdatet:

Zomersnoei in een fruitboomgaard. - Foto: Studio Kastermans

Zomersnoei in een fruitboomgaard. – Foto: Studio Kastermans

Na een goede zetting volgde bij de peren een sterke vruchtrui. Bij de appels was de rui ook stevig, maar hangt op de meeste plekken nog voldoende.

Bij de peren van biologisch fruitteler Toine Janssen in het Betuwse Winssen hangen wel net voldoende peren, maar het lijkt erop dat bij de Conference de mooiste peren eraf geruid zijn en de lelijke vruchten zijn blijven hangen. Janssen verwacht dat er nog een ronde gemaakt moet worden om de rommel er af te dunnen. “Maar het kan ook dat bij de pluk gewoon de slechtste vruchten eruit gegooid worden, want voor het aantal stuks hoef je nu niet te dunnen.”

Mis geen enkel topverhaal van Groenten & Fruit

Dit Premium artikel is enkel beschikbaar voor abonnees.

Lees alle premium artikelen met eindeloze toegang

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Loop voorop in de sector met diepgaande inzichten

Beleef journalistiek van topniveau door collega’s, ervaren redacteurs én experts uit de sector.

Jeroen Verheul

Jeroen Verheul

Ton van der Scheer

Ton van der Scheer

Stan Verstegen

Stan Verstegen

Peter Visser

Peter Visser

Abonneer vanaf €20 per maand

Wekelijks up-to-date

Twee keer per week gratis het laatste tuinbouwnieuws en inzichten in je inbox.

Sluit je aan bij meer dan 9.000 andere nieuwsbrieflezers