Groenten & Fruit Actueel
||
Premium

Nederlandse wijnboeren verenigen zich

De Nederlandse wijnboeren zijn sinds begin dit jaar bijeen in de VNWP, de Vereniging Nederlandse van Wijnproducenten. Bestuurslid Gerhard Ensing: "We zijn druk bezig met de aanmelding van de leden, tot nu toe heeft al meer dan 73 procent van de ongeveer 150 professionele wijnboeren zich aangemeld."
Gerhard Ensing van wijngaard Hesselink schrijft dit jaar columns over de Nederlandse wijnbouw in Groenten & Fruit.

Gerhard Ensing van wijngaard Hesselink schrijft dit jaar columns over de Nederlandse wijnbouw in Groenten & Fruit.

De Nederlandse wijnboeren zijn sinds begin dit jaar bijeen in de VNWP, de Vereniging Nederlandse van Wijnproducenten. Bestuurslid Gerhard Ensing: “We zijn druk bezig met de aanmelding van de leden, tot nu toe heeft al meer dan 73 procent van de ongeveer 150 professionele wijnboeren zich aangemeld.”

Met het verdwijnen van de productschappen is ook het wat minder bekende Productschap Wijn ter ziele gegaan. De VNWP is nu het nieuwe platform waar de belangen van de Nederlandse wijnboeren samenkomen. Dat is bijvoorbeeld nodig voor het toegelaten krijgen van gewasbeschermingsmiddelen.

Mis geen enkel topverhaal van Groenten & Fruit

Dit Premium artikel is enkel beschikbaar voor abonnees.

Lees alle premium artikelen met eindeloze toegang

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Loop voorop in de sector met diepgaande inzichten

Beleef journalistiek van topniveau door collega’s, ervaren redacteurs én experts uit de sector.

Jeroen Verheul

Jeroen Verheul

Ton van der Scheer

Ton van der Scheer

Stan Verstegen

Stan Verstegen

Peter Visser

Peter Visser

Abonneer vanaf €20 per maand

Wekelijks up-to-date

Twee keer per week gratis het laatste tuinbouwnieuws en inzichten in je inbox.

Sluit je aan bij meer dan 9.000 andere nieuwsbrieflezers