Groenten & Fruit Actueel
||
Premium

‘Middenprijs aubergine ligt 13,5 cent lager dan vorig jaar’

"We proberen met oogsten in een ritme te blijven om de plantbelasting niet te hoog op te laten lopen. We proberen iedere week twee keer rond te gaan met oogsten", zegt Tom Bos in Vierpolders. Afgelopen weken is de productie (ras Beyoncé, onderstam Maxifort) hoog opgelopen.

Laatst geüpdatet:

“We proberen met oogsten in een ritme te blijven om de plantbelasting niet te hoog op te laten lopen. We proberen iedere week twee keer rond te gaan met oogsten”, zegt Tom Bos in Vierpolders. Afgelopen weken is de productie (ras Beyoncé, onderstam Maxifort) hoog opgelopen.

We hadden een week van 2,7 kilo per vierkante meter. In week 24 was het 2,5 kilo maar nu tempert het weer dus zal het wel minder worden. Het voordeel van twee keer rond gaan is ook dat de werkverdeling door de week beter wordt. De piek in het begin van de week is dan lager. Het gemiddeld vruchtgewicht is nu gemiddeld 360 gram. Op een van de locaties liep de productie lange tijd achter op vorig jaar terwijl er toch drie weken eerder is geplant. Maar dat is de laatste tijd goed bijgetrokken. We lopen nu voor op vorig jaar. Maar met de prijsvorming gaat het helaas slecht dit jaar. De middenprijs is nu 63 cent per kilo. Dat is 13,5 cent lager dan vorig jaar.

Mis geen enkel topverhaal van Groenten & Fruit

Dit Premium artikel is enkel beschikbaar voor abonnees.

Lees alle premium artikelen met eindeloze toegang

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Loop voorop in de sector met diepgaande inzichten

Beleef journalistiek van topniveau door collega’s, ervaren redacteurs én experts uit de sector.

Jeroen Verheul

Jeroen Verheul

Ton van der Scheer

Ton van der Scheer

Stan Verstegen

Stan Verstegen

Peter Visser

Peter Visser

Wekelijks up-to-date

Twee keer per week gratis het laatste tuinbouwnieuws en inzichten in je inbox.

Sluit je aan bij meer dan 9.000 andere nieuwsbrieflezers