Groenten & Fruit Actueel
||
Premium

Kleine veredelaars kunnen ToBRFV-resistenties niet gebruiken

Sinds 2017 is Frans Carree bij De Bolster Biologische Zaden veredelaar in tomaat en onderstam paprika, komkommer en tomaat en kruiden. Vanaf 2024 is hij hoofd van de veredelingsafdeling.
Frans Carree is hoofd veredeling bij De Bolster. Foto: Ronald Hissink

Frans Carree is hoofd veredeling bij De Bolster. Foto: Ronald Hissink

Er is flinke discussie ontstaan over het gebruik van resistenties voor ToBRFV. Biologische zaadveredelaar De Bolster vindt dat grote zaadfirma’s het voor kleinere lastig maakt mee te komen door deze resistenties oneigenlijk te patenteren. Telers betalen de prijs, vindt hoofd veredeling Frans Carree van De Bolster.

Een medewerker van het groenteveredelingsbedrijf De Bolster maakt melk van melkpoeder in de hal van het oude glasgroentebedrijf in Heerde. Het biologische De Bolster heeft magere melk in de strikte hygiëneprotocollen staan voor extra ontsmetting van gereedschappen. Dit oude komkommerbedrijf in Heerde is sinds twee jaar de locatie waar De Bolster haar veredeling voor biologische verwarmde teelt wil intensiveren. Het bedrijf ademt nog de oude functie van het komkommerbedrijf van Willem Doorn. Hij overleed alweer drie jaar geleden, waarna de locatie door de buurman is overgenomen en De Bolster huurder is.

Mis geen enkel topverhaal van Groenten & Fruit

Dit Premium artikel is enkel beschikbaar voor abonnees.

Lees alle premium artikelen met eindeloze toegang

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Loop voorop in de sector met diepgaande inzichten

Beleef journalistiek van topniveau door collega’s, ervaren redacteurs én experts uit de sector.

Jeroen Verheul

Jeroen Verheul

Ton van der Scheer

Ton van der Scheer

Stan Verstegen

Stan Verstegen

Peter Visser

Peter Visser

Abonneer vanaf €20 per maand

Wekelijks up-to-date

Twee keer per week gratis het laatste tuinbouwnieuws en inzichten in je inbox.

Sluit je aan bij meer dan 9.000 andere nieuwsbrieflezers