Groenten & Fruit Actueel
||
Premium

Klanten verrukt maken van boerderijwinkel

De liefde voor de boerderijwinkel is vaak groot bij klanten, vooral bij ouderen. Toch blijkt het lastig met gelikte online concepten de klandizie te vergroten. Of zijn er toch manieren?
Eén op de vijf Nederlanders is klant bij de boerderijwinkel. Foto's: Ton van der Scheer

Eén op de vijf Nederlanders is klant bij de boerderijwinkel. Foto’s: Ton van der Scheer

De liefde voor de boerderijwinkel is vaak groot bij klanten, vooral bij ouderen. Toch blijkt het lastig met gelikte online concepten de klandizie te vergroten. Of zijn er toch manieren?

Topman Dick Hordijk van Agrifirm, één van de grootste boerencoöperaties, zei het recent echt. Het is lastig meer klanten elke week naar een boerderijwinkel te krijgen. Agrifirm had al veel geld geïnvesteerd in BOER&NLekker, een onlineconcept voor verkoop van boerenproduct. Daarvoor werd een bestel-app en logistiek systeem ontwikkeld. Klanten kunnen product bestellen van allerlei regionale boeren en telers en op een boerderijwinkel afhalen. Nu denkt Agrifirm het concept om te buigen naar winkels. Niet genoeg klanten hebben het er voor over deze producten wekelijks af te halen.

Mis geen enkel topverhaal van Groenten & Fruit

Dit Premium artikel is enkel beschikbaar voor abonnees.

Lees alle premium artikelen met eindeloze toegang

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Loop voorop in de sector met diepgaande inzichten

Beleef journalistiek van topniveau door collega’s, ervaren redacteurs én experts uit de sector.

Jeroen Verheul

Jeroen Verheul

Ton van der Scheer

Ton van der Scheer

Stan Verstegen

Stan Verstegen

Peter Visser

Peter Visser

Abonneer vanaf €20 per maand

Wekelijks up-to-date

Twee keer per week gratis het laatste tuinbouwnieuws en inzichten in je inbox.

Sluit je aan bij meer dan 9.000 andere nieuwsbrieflezers