Groenten & Fruit Actueel
||
Premium

‘Je ziet dat het gewas meer verdampt onder diffuus glas’

"Het belichten is best aardig gegaan". Maar volgend jaar moet ik vanaf het begin beter op het vocht letten", zegt Pieter Geerts van Meer Fresh Products in Meer (B). Hij heeft in de nieuwe kas 4 hectare van het middeltrosras Diamantino staan.

Laatst geüpdatet:

“Het belichten is best aardig gegaan”. Maar volgend jaar moet ik vanaf het begin beter op het vocht letten”, zegt Pieter Geerts van Meer Fresh Products in Meer (B). Hij heeft in de nieuwe kas 4 hectare van het middeltrosras Diamantino staan.

“De productie ligt wel op het niveau dat ik tevoren had ingeschat. Maar er moet vanaf de start van de teelt makkelijker een minimumraam in en iets meer buis eronder. Doordat ik dat de eerste anderhalve maand te weinig gedaan heb, moest ik er uiteindelijk veel meer energie instoppen om het te corrigeren. Die geschiedenis blijft lang meelopen, vooral ook omdat Diamantino van nature al veel blad maakt.”
Het gewas staat er sterk op, maar niet te sterk. “We hebben 4 koppen per vierkante meter staan maar het blad is mooi kort: 35 centimeter. Tot vier weken geleden hebben we steeds een blaadje uit de kop gehaald, maar dat is niet meer nodig. Het is een mooi open gewas.” Twee weken geleden was de zetting door het donkere weer en de hoge plantbelasting even wat minder. “Vorige week en deze week snoeien we de trossen daarom op 5. De kans op groene puntvruchten en gescheurde tomaten is op die trossen groter.” Het gewas staat mooi in balans. Al weken groeit het 20 tot 22 centimeter in de lengte en worden er ongeveer 20 vruchten per vierkante meter aangemaakt. Deze week knipt hij voor het eerst fors meer dan er aan vruchten aankomen. De plantbelasting zakt van 180 naar 170 vruchten per vierkante meter.

Mis geen enkel topverhaal van Groenten & Fruit

Dit Premium artikel is enkel beschikbaar voor abonnees.

Lees alle premium artikelen met eindeloze toegang

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Loop voorop in de sector met diepgaande inzichten

Beleef journalistiek van topniveau door collega’s, ervaren redacteurs én experts uit de sector.

Jeroen Verheul

Jeroen Verheul

Ton van der Scheer

Ton van der Scheer

Stan Verstegen

Stan Verstegen

Peter Visser

Peter Visser

Wekelijks up-to-date

Twee keer per week gratis het laatste tuinbouwnieuws en inzichten in je inbox.

Sluit je aan bij meer dan 9.000 andere nieuwsbrieflezers