Groenten & Fruit Actueel
||
Premium

Inspectie SZW schrikt niet van failliete telers na boete

Binnen een week werd twee keer duidelijk dat bedrijven met hun toekomst spelen als ze herhaaldelijk ondeugdelijke arbeidsconstructies toepassen, laat staan misbruik maken van personeel.

Binnen een week werd twee keer duidelijk dat bedrijven met hun toekomst spelen als ze herhaaldelijk ondeugdelijke arbeidsconstructies toepassen, laat staan misbruik maken van personeel.

De rechter maakte het leed voor aspergeteelster José Janssen vorige week wat draaglijker en schold een deel van de boete kwijt, omdat de straf te zwaar was. Ze was immers haar bedrijf al kwijt en heeft geen inkomen. Ter illustratie; de boetes zijn inmiddels verhoogd, dus Janssen zou veel meer dan een miljoen euro boete krijgen als ze nu tegen de lamp was gelopen.

Champignonteelt- en handelsbedrijf PrimeChamp is deze week failliet verklaard, en ook hier lijkt een min of meer directe relatie met het optreden van de Inspectie SZW, al vindt die dienst dat het faillissement het gevolg is van het mislukken van overnamegesprekken. De curator stelde eerder dat alle binnenlands klanten zijn weggelopen na de slechte publiciteit rondom het bedrijf ten gevolge van de invallen.  De boetes zullen door de aanscherping mogelijk nog zwaarder zijn dan bij Janssen.  Het vooruitzicht van die last zal op zijn minst een rol gespeeld hebben bij de overnamegesprekken.

Mis geen enkel topverhaal van Groenten & Fruit

Dit Premium artikel is enkel beschikbaar voor abonnees.

Lees alle premium artikelen met eindeloze toegang

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Loop voorop in de sector met diepgaande inzichten

Beleef journalistiek van topniveau door collega’s, ervaren redacteurs én experts uit de sector.

Jeroen Verheul

Jeroen Verheul

Ton van der Scheer

Ton van der Scheer

Stan Verstegen

Stan Verstegen

Peter Visser

Peter Visser

Abonneer vanaf €20 per maand

Wekelijks up-to-date

Twee keer per week gratis het laatste tuinbouwnieuws en inzichten in je inbox.

Sluit je aan bij meer dan 9.000 andere nieuwsbrieflezers