Groenten & Fruit Actueel
||
Premium

‘Het gaat wel goed komen met deze trayplanten aardbei’

Frans van den Bighelaar uit Uden was op donderdagavond 6 december volop in de weer met kuubskisten.

Frans van den Bighelaar uit Uden was op donderdagavond 6 december volop in de weer met kuubskisten.

Dat was voor een collega, die op dat moment nog een deel van zijn trayplanten buiten had staan. De planten moesten naar binnen, voorafgaand aan de sneeuwval vorige week vrijdag. “Je moet voorkomen dat die sneeuw afdooit. Als de vorst dan doorzet, heb je echt een probleem.”

Van den Bighelaar had zijn eigen planten op dat moment al ingepakt. “Dat ging vlot, de planten stonden er mooi bij. We zijn wel een dag of vijf later met inpakken begonnen dan in andere jaren, om de natrosontwikkeling wat meer tijd te geven. De planten zijn voor de doorteelt, drie trossen is het streven. Toon Melis heeft de planten onderzocht. De trossen zijn wel aanwezig, de meesten in stadium 2 en 3. We doen een proefplanting om te zien wat de planten in huis hebben, maar als ik zie zo hoe ze tijdens de opkweek zijn weggegroeid, maak ik me niet ongerust.”

Een deel van de stekken kwam uit de kas, deze planten waren van de tweede snijronde. De rest waren lichte stekken uit de buitenvermeerdering. Van den Bighelaar zag bij het begin van de opkweek amper verschil tussen de twee herkomsten en dat is nu niet anders: in ontwikkeling ontlopen de planten elkaar amper.

Mis geen enkel topverhaal van Groenten & Fruit

Dit Premium artikel is enkel beschikbaar voor abonnees.

Lees alle premium artikelen met eindeloze toegang

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Loop voorop in de sector met diepgaande inzichten

Beleef journalistiek van topniveau door collega’s, ervaren redacteurs én experts uit de sector.

Jeroen Verheul

Jeroen Verheul

Ton van der Scheer

Ton van der Scheer

Stan Verstegen

Stan Verstegen

Peter Visser

Peter Visser

Wekelijks up-to-date

Twee keer per week gratis het laatste tuinbouwnieuws en inzichten in je inbox.

Sluit je aan bij meer dan 9.000 andere nieuwsbrieflezers