Groenten & Fruit Actueel
||
Premium

‘Hagelnetten scheelt paar graden vorst’

Eerst schampte de hagel zijn bedrijf in Sevenum en daarna maakte hardfruit- en kerssenteler Jac van Enckevoort zich klaar voor nachtvorst.
Snoei van kersenbomen in bloei. Bij Jac van Enckevoort is de bloei al bijna voorbij maar is nachtvorst daarom nog niet minder riskant. - archieffoto: G&F

Snoei van kersenbomen in bloei. Bij Jac van Enckevoort is de bloei al bijna voorbij maar is nachtvorst daarom nog niet minder riskant. – archieffoto: G&F

Eerst schampte de hagel zijn bedrijf in Sevenum en daarna maakte hardfruit- en kerssenteler Jac van Enckevoort zich klaar voor nachtvorst.

Jac van Enckevoort in Sevenum had het op 30 april even Spaans benauwd toen de hevige buien met hagel door Limburg trokken. Gelukkig ziet hij niet of nauwelijks schade in zijn boomgaard. Terwijl er slecht enkele kilometers verderop rond Venlo de ruiten uit de kassen gehageld zijn. “Het weer wordt steeds extremer” geeft Van Enckevoort aan. Het was vervolgens alweer tijd voor de fruitteler om alles klaar te maken voor de eventuele nachtvorst. Ook al is de bloesem bijna verdwenen, de glimmende mini vruchtjes van de peren, kersen en appels zijn dan juist bevattelijk voor slechts een beetje vorst.

Mis geen enkel topverhaal van Groenten & Fruit

Dit Premium artikel is enkel beschikbaar voor abonnees.

Lees alle premium artikelen met eindeloze toegang

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Loop voorop in de sector met diepgaande inzichten

Beleef journalistiek van topniveau door collega’s, ervaren redacteurs én experts uit de sector.

Jeroen Verheul

Jeroen Verheul

Ton van der Scheer

Ton van der Scheer

Stan Verstegen

Stan Verstegen

Peter Visser

Peter Visser

Abonneer vanaf €20 per maand

Wekelijks up-to-date

Twee keer per week gratis het laatste tuinbouwnieuws en inzichten in je inbox.

Sluit je aan bij meer dan 9.000 andere nieuwsbrieflezers