Groenten & Fruit Actueel
||
Premium

Glastuinbouw vraagt € 10 miljoen voor projecten waterstof

De glastuinbouw vraagt €10 miljoen steun voor acht tot tien pilot- en verkenningsstrajecten met waterstof, vooral in gebieden met weinig warmte-aanbod.

Laatst geüpdatet:

Het is belangrijk dat waterstof van hernieuwbare energie gemaakt wordt, zoals windenergie. - Foto: Roel Dijkstra

Het is belangrijk dat waterstof van hernieuwbare energie gemaakt wordt, zoals windenergie. – Foto: Roel Dijkstra

De glastuinbouw vraagt €10 miljoen steun voor pilot- en verkenningsstrajecten met waterstof, vooral in gebieden met weinig warmte-aanbod.

Dat blijkt uit het bidboek (projectvoorstel) H2-impuls in de glastuinbouw van Topsector Tuinbouw&Uitgangsmateriaal. Daarin vraagt de sector aan de overheid financiële ondersteuning van €10 miljoen voor acht tot tien waterstofprojecten. Deze zijn belangrijk voor versnelling van de waterstofteelt in Nederland. Dat is nodig om versnelling te krijgen, stelt boegbeeld van Topsector Tuinbouw & Uitgangsmateriaal Jaap Bond.

Mis geen enkel topverhaal van Groenten & Fruit

Dit Premium artikel is enkel beschikbaar voor abonnees.

Lees alle premium artikelen met eindeloze toegang

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Loop voorop in de sector met diepgaande inzichten

Beleef journalistiek van topniveau door collega’s, ervaren redacteurs én experts uit de sector.

Jeroen Verheul

Jeroen Verheul

Ton van der Scheer

Ton van der Scheer

Stan Verstegen

Stan Verstegen

Peter Visser

Peter Visser

Abonneer vanaf €20 per maand

Wekelijks up-to-date

Twee keer per week gratis het laatste tuinbouwnieuws en inzichten in je inbox.

Sluit je aan bij meer dan 9.000 andere nieuwsbrieflezers