Groenten & Fruit Actueel
||
Premium

‘Extra blaadje wegsnijden’

Begin week 25 heeft het tomatengewas bij Kwekerij Lijntje in Moerkapelle te maken met een van de warmste dagen tot dan toe dit jaar.
Foto: Gerard Boonekamp

Foto: Gerard Boonekamp

Begin week 25 heeft het tomatengewas bij Kwekerij Lijntje in Moerkapelle te maken met een van de warmste dagen tot dan toe dit jaar.

Rob Oosterom: “Het is ook echt zo’n ‘plak-dag’: wel warm, maar vochtiger en met minder licht.” Tijdens dergelijke weersomstandigheden moet hij wat extra water geven. “We voeren geen echte grote wijzigingen door, maar doen wel wat kleine aanpassingen, zodat de planten er iets meer water bij krijgen. Het gewas verdampt meer. We zitten het hele jaar aan de rustige kant met watergeven, maar zagen de EC op gaan lopen naar 4,9. Terwijl we rond de 4 EC, of net daarboven, willen zitten.”

Mis geen enkel topverhaal van Groenten & Fruit

Dit Premium artikel is enkel beschikbaar voor abonnees.

Lees alle premium artikelen met eindeloze toegang

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Loop voorop in de sector met diepgaande inzichten

Beleef journalistiek van topniveau door collega’s, ervaren redacteurs én experts uit de sector.

Jeroen Verheul

Jeroen Verheul

Ton van der Scheer

Ton van der Scheer

Stan Verstegen

Stan Verstegen

Peter Visser

Peter Visser

Abonneer vanaf €20 per maand

Wekelijks up-to-date

Twee keer per week gratis het laatste tuinbouwnieuws en inzichten in je inbox.

Sluit je aan bij meer dan 9.000 andere nieuwsbrieflezers