Groenten & Fruit Actueel
||
Premium

EU-kandidaten vergeten de tuinbouw niet

Op het EU-Plantdebat 2024 in Aalsmeer bleek edat het met de tuinbouwkennis van de kandidaat Europarlementariërs wel goed zit.
De verkiezingen voor het Europees Parlement zijn op 6 juni 2024. Foto: Joef Sleegers

De verkiezingen voor het Europees Parlement zijn op 6 juni 2024. Foto: Joef Sleegers

Op 6 juni mag Nederland naar de stembus om te kiezen voor het Europees Parlement. Belangrijk, want veel nationale regelingen zijn een uitwerking van wetgeving in Brussel. Dat pakt niet altijd gunstig uit. De tuinbouw is immers een kleine en onbekende sector in Europa. Op het EU-Plantdebat 2024 in Aalsmeer bleek echter dat het met de tuinbouwkennis van de kandidaat Europarlementariërs wel goed zit.

De grootste Nederlandse partij, de PVV, deed niet mee aan het door tuinbouworganisaties georganiseerde EU Plantdebat. Hoewel PVV tegen deelname in de Europese Unie is, doet de partij wel mee aan de verkiezingen, om de EU van binnenuit te veranderen. In het verkiezingsprogramma zijn de drie belangrijkste punten: een stop op de immigratie, een afbouw van milieumaatregelen en minder geld naar de EU.

Mis geen enkel topverhaal van Groenten & Fruit

Dit Premium artikel is enkel beschikbaar voor abonnees.

Lees alle premium artikelen met eindeloze toegang

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Loop voorop in de sector met diepgaande inzichten

Beleef journalistiek van topniveau door collega’s, ervaren redacteurs én experts uit de sector.

Jeroen Verheul

Jeroen Verheul

Ton van der Scheer

Ton van der Scheer

Stan Verstegen

Stan Verstegen

Peter Visser

Peter Visser

Wekelijks up-to-date

Twee keer per week gratis het laatste tuinbouwnieuws en inzichten in je inbox.

Sluit je aan bij meer dan 9.000 andere nieuwsbrieflezers