Niek Kooijman

Tekstgrootte minusminusplusplus

Sla

Sla

21 jul 2010 - 'We proberen zo jong mogelijk te oogsten'

“Het is vakantietijd, dus het groeit goed, maar de vraag is minder”, reageert Niek Kooijman. Hij teelt krulandijvie en verschillende andere slasoorten waaronder lolla rossa, de grove frisee buiten en de fijne in de kas en bindsla.

Bladgewassen die buiten geteeld worden, vragen veel zorg. Beregenen tegen de droogte en zorgvuldige oogstplanning. Met dit warme weer kunnen in de frisee de toprandjes bruin worden, in de bindsla kan het gaan schieten en de lolla rossa worden te grof en blijft niet mooi rood.

Om de problemen die kunnen ontstaan door het hete weer zo veel mogelijk te voorkomen, probeert Kooijman zo jong mogelijk te oogsten. Het extra werk van het beregenen is nu gelukkig voorbij.

Dankzij een paar buien van 20-30 mm per keer hoeven ze voorlopig niet meer te beregenen. Het blijft voorlopig wel warm. Kooijman: “Om 10 uur proberen we het kaswerk af te hebben. Daarna gaan we naar buiten. Dat is met dit weer wel lekker.”

Reageer op dit artikel

Naam + Bedrijf *
E-mailadres (wordt niet getoond) *
*
Reactie *
  Velden met een * zijn verplicht

 

Poll

Een bredeweersverzekering? Onnodig en veel te duur!

  • Eens, kosten wegen niet op tegen baten
  • Oneens, je kunt toch ook niet zonder brandverzekering?
  • Ik heb me daar nog niet in verdiept
Bekijk resultaten

Wilt u uw keuze toelichten? Reageer hier.

Weer meer...

vrij veel bewolking

vrij veel bewolking

-5º - -2º