Vakblad Agf stopt, maar met opgeheven hoofd
18 dec 2009 - Vandaag rolt de laatste editie van Vakblad Agf van de persen...
Vandaag rolt de laatste editie van Vakblad Agf van de persen. Nee, niet alleen van dit kalenderjaar, maar echt de laatste! Dat betekent tevens dat dit de laatste editie is van de Vakblad Agf digitale nieuwsbrief. Ik geef toe, het veroorzaakt een dubbel gevoel in deze hectische periode van het jaar. Je kijkt uit naar het feest van het licht, maar moet eerst door de spreekwoordelijke donkere dagen heen. Het is als de onverwachte sneeuwval van gisteren. Je wilt genieten van de feeërieke sfeer van de omgeving, maar wordt eerst onaangenaam verrast door een ochtendspits van 660 kilometer.
Vakblad Agf stopt na 63 jaar. Daarvan heb ik bijna eenderde actief meegemaakt. Ik maakte de gouden tijd mee van begin jaren negentig. Veilingen en importeurs vochten wekelijks om de mooiste advertentieposities en ook redactioneel zat alles mee. Talrijke boeiende buitenlandse reizen, nauw betrokken bij een internationale vakbeurs en een onaantastbare positie als de meest actuele informatiebron voor de Nederlandstalige agf-sector. Het ging wellicht iets te goed en te gemakkelijk. Dus toen de sector veranderde en het medialandschap een metamorfose onderging, bleek het lastig om de commerciële koers te wijzigen. De economische recessie hing het afgelopen jaar als het zwaard van Damocles boven de titel. Veel waardering voor de redactionele koers, maar een steeds smallere financiële basis. En vanwege dalende advertentie-inkomsten een toenemende onzekerheid op de lezersmarkt. Dan is stoppen gewoon de beste oplossing. Begrijpelijk, maar jammer, zo kan het gevoel het beste worden samengevat.
Toch maken we het laatste vakblad en deze laatste nieuwsbrief met opgeheven hoofd. Nu al horen we tal van signalen dat de sector een onafhankelijk vaktijdschrift gaat missen. Voor een sector die voortdurend in beweging is, is een kwaliteitsmedium eigenlijk een vereiste. Maar ja, wie zal dat betalen? De kennis van de redactie gaat gelukkig niet verloren. Zelf ben ik al bijna drie jaar betrokken bij Groenten & Fruit, de vaktitel voor de tuinbouwondernemer. De redactieleden van Vakblad Agf gaan met ingang van 1 januari ook de redactie van Groenten & Fruit versterken. Met de nieuwe formule – website, weekblad en maandmagazine – speelt Groenten & Fruit in op de toenemende behoefte aan informatie over markt en afzet. Redacteuren met handelservaring worden met open armen ontvangen.
De schakels van de groente- en fruitketen grijpen steeds meer in elkaar. Groenten & Fruit wordt meer en meer een ketenvakblad, maar uiteraard wel met de Nederlandse producent als uitgangspunt. Dus de handel moet gewoon dagelijks een bezoek brengen aan onze website gfactueel.nl
Bovendien geven weekblad en maandmagazine zeer waardevolle informatie over productie, innovatie, marketing, ondernemerschap, markt en afzet! Met opgeheven hoofd neem ik afscheid van Vakblad Agf. Ik wens u fijne feestdagen en spreek u vanaf januari graag weer. Maar dan uitsluitend nog onder de vlag van Groenten & Fruit.8 Reacties
Ik heb iedere keer weer met plezier het ,,VAKBLAD,,gelezen , en heb ook veel te danken aan het blad , jullie hebben ons bedrijf vele keren in de publiciteit gebracht , en dit heeft ons geen windeieren gelegd , maar helaas valt het doek , wij zullen het blad echt missen , maar ja , aan alles komt een eind.
Voor alle mensen die nu en in het verleden aan het VAKBLAD hebben gewerkt , voor alles bedankt.
Succes , Willem Dijk.
WILLEM DIJK AGF bv - 20-12-09 16:29
Met een schok gelezen dat het AGF magazine wordt opgeheven. Het blad waar ik als jonkie bij Chiquita altijd weer naar uitkeek. Een nieuwtje van Chiquita aan Jan en Arie in die tijd, betekende weer een foto 'tje van een promotie van bananen in het kleinste dorp van Nederlan. Zo gingen we met elkaar om. Ik weet dat jij en je team er alles aan gedaan hebt om de erfenis te koesteren, maar de tijd heeft het ingehaald, en dat is toch jammer, want het 'groene'AGF behoorde op elk buereau van de Importeur.
Alle goeds voor jouw en je team van mensen in de nieuwe richting die jullie nu ingaan
Grt
Harm
Harm Verpaalen Damco/Maersk Nederland - 18-12-09 20:01
Graag laten we op de website gfactueel.nl geluiden uit alle geledingen van de Agf-sector horen. Dus ook vanuit jouw hoek als blogger! Ik neem nog even per mail 'apart' met je contact op, en met de andere bloggers uiteraard.
Hetty Bruinse, redactie - 18-12-09 19:39
Roger bedankt ,en in jou ook al je voorgangers ,voor meer dan een halve eeuw informatie en leesplezier.
Tot ziens in .....
Dick Pijpers - 18-12-09 19:33
Wat een schok! Jullie wisten het waarschijnlijk al wel wat langer maar afscheid moeten nemen van iets waar je zoveel energie en denk ik ook liefde in hebt gestoken lijkt me geen feest, zeker niet voor de feestdagen. Mag ik nu ook geen blogjes meer doen? Alle goeds gewenst voor jullie allemaal, Didi Wortelboer
Didi Wortelboer - 18-12-09 17:18
Het vakblad was inderdaad niet meer wat het was de laatste jaren . Het is inderdaad in de loop der jaren erg veranderd .
Hoe keken we er niet naar uit naar de kerstnummers van het vakblad en de beroemde puzzels .
Rogier alles veranderd en we moeten verder.Ik wil je veel geluk wensen en al het beste voor de toekomst !! Groeten
John
john van Duivenbode - 18-12-09 12:58
Ik heb het vakblad al meer dan 40 jaar met heel veel belangstelling en interesse gelezen . Ook de contacten welke ik in het verleden heb gehad met Jou en Jan en meerdere medewerkers van het vakblad waren altijd zeer prettig , hiervoor bedankt en het ga je goed met Groente & Fruit , we zullen hopenlijk nog voldoende van je horen en elkaar nog weleens tegenkomen
Groet,
Gerben
Gerben Wijnia Smeding en zn bv - 18-12-09 12:38
Krijgen we trouwens het teveel betaalde abonnement automatisch terug?
Prettige dagen
Karel Boers
ALM HOLLAND BV - 18-12-09 12:37
Reageer op dit artikel
Agenda
meer...
- 10 mei 2012
- Innovatie Arena
- 22 mei 2012
- Workshops marketing
- 31 mei 2012
- Paprika gewasbijeenkomst
- 26 jun 2012
- Asperge demodag
- 27 jun 2012
- Akkerbouw velddag
- 29 jun 2012
- Themadag peren
Markt en energieprijzen

Stroomprijzen vervolgden licht dalende trend
Waar we veertien dagen geleden nog een nieuwe zijwaartse tre...





