Lyco-peentjes zweten

Tekstgrootte minusminusplusplus

Roger Abbenhuijs

Redactie

Roger Abbenhuijs

Hoofdredacteur Groenten&Fruit

28 aug 2009 - De tuinbouw heeft de Ride for the Roses jaren geleden geadopteerd als evenement waar graag wat extra’s voor wordt gedaan.


De fraaie omgeving rond Arnhem vormt zondag het decor voor de Ride for the Roses 2009. Start- en finishlocatie is bloemenveiling Plantion in Huijssen. Tienduizenden sportievelingen stappen op de fiets om geld in te zamelen voor het Koningin Wilhelmina Fonds (KWF) en aandacht te vragen voor de strijd tegen kanker.

Sportieve confrontatie
De helft van de deelnemers rijdt de maximale afstand van 100 km. Dat wordt weer een indrukwekkend gezicht, een lang lint van kleurrijke wielrenners genietend van het natuurschoon van de Veluwe en de Lingewaard. Geen wedstrijd, maar een sportieve confrontatie met de wisselende omstandigheden. Op de gezichten de strijd tussen wat zweetdruppels en een enkele traan, want alle duizenden deelnemers hebben een persoonlijke reden om aan de Ride deel te nemen!

Onbekend bij grote publiek
De Ride for the Roses is een uniek evenement. Het steunt mensen die zelf of in hun omgeving met kanker te maken hebben. Het laat zien hoe belangrijk het is om samen de strijd aan te gaan tegen deze slopende ziekte. Daarom verbaast het me dat deze tocht niet meer nationale aandacht krijgt. De deelnemers dragen de Ride al jaren op handen, maar het grote publiek heeft nog steeds onvoldoende weet van dit initiatief, waarmee op één dag ongeveer een miljoen euro voor het goede doel bij elkaar wordt gefietst. Daar moeten de publieke omroepen of commerciële zenders toch een mooi programma van kunnen maken? Ik ga er nog maar niet van uit dat Piet Paulusma zaterdagavond vanuit de Lingewaard zijn ‘Oant moarn’ laat horen.

Geadopteerd door tuinbouw
De tuinbouw heeft de Ride for the Roses jaren geleden al wel geadopteerd als warm evenement waar graag wat extra’s voor wordt gedaan. Niet alleen de sierteelt (de rozen), maar zeker ook de voedingstuinbouw is steeds nadrukkelijker aanwezig. Telersvereniging FrEsteem is hoofdsponsor, maar ook The Greenery en Versdirect fietsen mee met een grote delegatie.

Gezonde boodschap
Net als vorig jaar voeg ik me bij de telers van FrEsteem, met de gezonde boodschap van Harvest of Health op de billen. In de strijd tegen kanker kunnen de positieve effecten van voldoende groente- en fruitconsumptie nooit genoeg worden benadrukt. Middels gezonde producten en gerichte informatie worden de fietsers voor en na de tocht geïnformeerd over de positieve werking van stoffen als lycopeen in groente.

Goede doel
Het aantal deelnemers aan de Ride is gelimiteerd, maar het uitdragen van de vele boodschappen voor dit goede doel - en de bekendheid van deze grootschalige toertocht als uithangbord - kan nog vele malen sterker. Ik ben trots daar een bescheiden bijdrage aan te kunnen leveren.

1 Reacties

Helemaal waar Roger! Een initiatief als de Ride moet veel breder omarmd worden.
Het was in ieder geval geweldig om te doen en mee te maken. Reacties langs de weg zijn hartverwarmend en geven je net dat duwtje dat je soms nodig hebt.
Mark Versluis - 31-08-09 11:20

Reageer op dit artikel

Naam + Bedrijf *
E-mailadres (wordt niet getoond) *
*
Reactie *
  Velden met een * zijn verplicht

 

Poll

De liberalisering van de energiemarkt is voor mij de afgelopen 10 jaar gunstig uitgepakt.

  • Eens, zonder vrije markt was het slechter geweest
  • Oneens, de keuzevrijheid valt tegen
  • Neutraal, wel gewend aan de voors en de tegens
Bekijk resultaten

Wilt u uw keuze toelichten? Reageer hier.

Weer meer...

half bewolkt met kans op een onweersbui

half bewolkt met kans op een onweersbui

13º - 29º