Hoera, de lente!

Tekstgrootte minusminusplusplus

Bernadette Bijman-Kroon

Freelance Journalist

Bernadette Bijman-Kroon

van nature nieuwsgierig, bij voorkeur uitbundig, altijd een eigen mening, in haar hart ondernemer.

08 mrt 2010 - Er is niet zo heel veel voor nodig, om de vraag en daardoor de prijs naar onze producten te laten toenemen.

Hoera! Het wordt weer lente. Het was natuurlijk een kwestie van tijd, maar wat is het toch heerlijk om weer even in de zon te kunnen lopen, fietsen of zitten. Ik ben eigenlijk echt een wintermens. Het kan mij niet gauw te koud of te guur. Maar als tuinder keek ik vaak naar de lucht en dacht dan dat de zon toch wel erg weinig heeft geschenen in de wintermaanden. Op donkere bewolkte dagen zagen we dan dat er maar 30 joules licht was en dan is het net alsof het die dag niet licht geworden is. Na weken van zulk weer, wordt het voor iedereen moeilijk om positief en opgewekt te blijven. Van het straatbeeld word ik ook nooit zo blij. Wie heeft er bepaald dat alle Nederlanders een zwarte winterjas moeten dragen?

Eerste warme lucht
Maar hoera, daar is ‘t ie dan, de zon! Vorige week liep ik ook al zo op het erf. Toen waaide het nog en op het land stonden de plassen. Zo op het eerste gezicht dus een troosteloze boel en toch voelde ik opeens de verandering in de lucht. Ik draaide mijn gezicht nog eens extra goed in de wind om te controleren of ik het goed gevoeld had. En ja hoor, onmiskenbaar de eerste warme lucht en dat spannende gevoel dat de eerste bode van de lente in zich heeft. Later op de dag zag ik een wolk mugjes boven het grasveld dansen en bij een kleine controle in de tuin zag ik de knoppen van de struiken en bomen al zwellen.

Salade bij de maaltijd
Zoals de natuur in een paar weken de omslag kan maken van overleven naar groeien, zo weet ik dat onze sector ook optimaal gebruik kan maken van het eerste lentezonnetje. Er is niet eens zo heel veel voor nodig, om de vraag en daardoor de prijs naar onze producten te laten toenemen. De tulpen zijn al duur, nu de rest nog. Een bloemetje op tafel, een salade bij de maaltijd, allemaal om het feestelijke gevoel van de komende lente te onderstrepen. Ik wens u een zonnig voorjaar!


Reageer op dit artikel

Naam + Bedrijf *
E-mailadres (wordt niet getoond) *
*
Reactie *
  Velden met een * zijn verplicht

 

Poll

De liberalisering van de energiemarkt is voor mij de afgelopen 10 jaar gunstig uitgepakt.

  • Eens, zonder vrije markt was het slechter geweest
  • Oneens, de keuzevrijheid valt tegen
  • Neutraal, wel gewend aan de voors en de tegens
Bekijk resultaten

Wilt u uw keuze toelichten? Reageer hier.