Koppeling tussen gas- en olieprijs onder druk
08 mrt 2010 -
De koppeling tussen de olieprijs en gasprijs voor lange termijncontracten staat onder druk door de lage prijs voor gas op de dagmarkten als TTF, meldt FD.nl.
Door een gasoverschot is gas op de dagmarkt momenteel bijna de helft goedkoper als het gas dat gekoppeld is aan de olie. Deze oliekoppeling is in het verleden in Nederland ingevoerd en vond navolging in de rest van de wereld.
Loslaten prijskoppeling
Grote Europese bedrijven als Gazprom en het Noorse Statoil hebben nu onder druk van hun klanten de prijskoppeling deels losgelaten. Zij bieden langlopende contracten aan die de ontwikkelingen op de dagmarkt volgt. GasTerra wil nog niet zeggen of de contracten worden aangepast.
Bron: Vakblad voor de Bloemisterij
Reageer op dit artikel
Agenda
meer...
- 04 feb 2012
- Open dag Mardenkro
- 14 feb 2012
- Tuinbouwrelatiedagen
- 23 apr 2012
- Nationaal glastuinbouwcongres
- 27 jun 2012
- Akkerbouw velddag
Laatste marktanalyses
EnergiePrijzen
Grondprijzen
Bekijk wat de buurman betaalde...
Met een nieuwe toepassing van Reed Business kunt u van alle onroerend goed transacties in het buitengebied, die na medio 1998 bij de notaris passeerden, de akte opvragen.
Vraagbaak meer...
Bedrijf (11) meer...
- 28-07
- arbeidsvoorwaarden
1
- 22-06
- opstarten van een agf winkel
2
- 31-05
- raapstelen
1
Tuinbouwhandel meer...
Meest besproken
Service




