Akkoord bundeling clubrassen appel in BV

Tekstgrootte minusminusplusplus

07 sep 2010 - Fruitmasters, The Greenery, veiling Zuid-Limburg, veiling Zaltbommel en de Belgische veiling Haspengouw hebben besloten een nieuwe BV op te richten om de afzet van clubrassen van appels te centraliseren.

De partijen willen hiermee al bij de start van het nieuwe seizoen Rubens, Junami en Wellant beginnen. De vijf aandeelhouders van het nieuwe rassenbureau Inova Fruit hebben hierover maandag een besluit genomen.

Eerder werd al de intentie uitgesproken om te bundelen, maar werd nog gekeken naar verschillende modellen. Toen bundeling in Inova Fruit onmogelijk bleek, is gekozen voor een nieuwe BV. Welke vorm en onder welke zeggenschap de partijen zullen opereren is niet duidelijk. De positie van The Greenery is interessant in dit verband. Die afzetpartij heeft naar eigen zeggen 65 procent van het areaal bij telers uitstaan. Binnen Inova Fruit heeft de organisatie een aandeel van 25,9 procent.

Bron: Agrarisch Dagblad

Reageer op dit artikel

Naam + Bedrijf *
E-mailadres (wordt niet getoond) *
*
Reactie *
  Velden met een * zijn verplicht

 

Poll

Een bredeweersverzekering? Onnodig en veel te duur!

  • Eens, kosten wegen niet op tegen baten
  • Oneens, je kunt toch ook niet zonder brandverzekering?
  • Ik heb me daar nog niet in verdiept
Bekijk resultaten

Wilt u uw keuze toelichten? Reageer hier.

Weer meer...

vrij veel bewolking

vrij veel bewolking

-5º - -1º