Telers: Doorpakken in bundeling clubrassen

Tekstgrootte minusminusplusplus

30 jul 2010 - Als het aan telers van de clubrassen Rubens, Junami en Wellant ligt, komen de aandeelhouders van Inova Fruit alsnog op korte termijn tot een overeenstemming over de gezamenlijke verkoop.

“Wij zien daar mogelijkheden in en ook de noodzaak daarvan”, aldus NFO-voorzitter Johan van Haarlem. “Alle partijen zijn daarvan overtuigd, maar je moet het ook willen.” Van Haarlem hoopt dat er nog dit seizoen een nieuwe afzetorganisatie komt te staan. “Maar dan moet er heel hard gewerkt worden, denk ik.”

Doorpakken
Ook Cees Masteling, voorzitter van telersvereniging RubensCo, dringt aan op snelle besluitvorming. “De druk is door telers opgevoerd om naar een ander verkoopsysteem te gaan. Ik ben blij dat de aandeelhouders dat erkend hebben. Ik ben ondernemer, ik hou wel van een beetje snel doorpakken. Een beetje slagvaardigheid zou goed zijn op dit moment.”

Volgens Masteling is het stadium van leren en proberen voorbij. “Het is goed dat er één mister Rubens komt, die met zijn hele hebben en houwen daarvoor gaat en ook klanten bezoekt en de verkoop coördineert.”

Overeenstemming
Het is nog de vraag of de aandeelhouders van Inova Fruit nog voor het nieuwe seizoen overeenstemming bereiken, nadat bekend is geworden dat Veiling Haspengouw zich uitgesproken heeft tegen het plan om onder de vlag van Inova Fruit één afzet-BV te realiseren voor de clubrassen Junami, Rubens en Wellant.

Bron: Groenten & Fruit - Auteur: Brammert Waagmeester

Reageer op dit artikel

Naam + Bedrijf *
E-mailadres (wordt niet getoond) *
*
Reactie *
  Velden met een * zijn verplicht

 

Poll

Een bredeweersverzekering? Onnodig en veel te duur!

  • Eens, kosten wegen niet op tegen baten
  • Oneens, je kunt toch ook niet zonder brandverzekering?
  • Ik heb me daar nog niet in verdiept
Bekijk resultaten

Wilt u uw keuze toelichten? Reageer hier.