Noren willen leren van Nederlandse tuinbouw

Tekstgrootte minusminusplusplus

23 jan 2012 - Een Noorse delegatie komt binnenkort naar Nederland om kennis op te doen over de tuinbouw.

Die afspraak heeft staatssecretaris Henk Bleker van landbouw gemaakt met de Noorse landbouwminister Lars Pedel, tijdens de Grüne Woche in Berlijn.

Noorwegen importeert veel groente en wil de productie van voedsel in eigen land opschalen. Met name voor de moderne technieken in de glastuinbouw, waaronder de energie-technieken, hebben de Noren veel belangstelling. "De delegatie zal onder andere in het Westland gaan kijken bij een aantal glastuinbouwbedrijven", aldus een woordvoerder van het ministerie van landbouw.

Het ministerie ziet veel kansen voor de export van tuinbouwtechniek naar Noorwegen, mede vanwege de beschikbaarheid van financiële middelen voor investeringen in het land.

Bron: Boerderij Vandaag - Auteur: Mariska Vermaas

Reageer op dit artikel

Naam + Bedrijf *
E-mailadres (wordt niet getoond) *
*
Reactie *
  Velden met een * zijn verplicht

 

Poll

Het gevaar van Marokko op de Europese markt wordt onderschat.

  • Klopt, daar gaan we nog veel last van krijgen.
  • Nee hoor, die zitten ons niet in de weg.
  • Ik kan de impact nog niet goed overzien.
Bekijk resultaten

Wilt u uw keuze toelichten? Reageer hier.

Weer meer...