Mogelijk stadskas in hartje Rotterdam
25 jan 2012 - Als de gemeente Rotterdam akkoord gaat, verrijst er in 2013 mogelijk een stadskas in het hart van de stad.
De kas is het idee van drie Rotterdammers, die deelnemen aan het project Stadsinitiatief van de gemeente Rotterdam, waarin vijf plannen worden beoordeeld die een meerwaarde voor de stad moeten creëren.
De stadskas moet ‘het groene hart’ van Rotterdam weerspiegelen, aldus de initiatiefnemers. De kas, die door een stadstuinder zal worden bemand, vervult behalve een productiefunctie ook een educatieve functie voor basisscholen en bewoners in de directe omgeving. De productie moet afgestemd worden op de vraag van horecaondernemingen, lokale winkeliers en cateringfaciliteiten dichtbij de kas.
Ook zijn er ideeën om overtollige energie te leveren aan huishoudens in de nabijheid. De kas moet verrijzen op een centrale plek in de stad. Het gaat om een oppervlakte van een halve hectare. Op 14 februari wordt bekendgemaakt of het initiatief ook daadwerkelijk door Rotterdam uitgevoerd gaat worden.
Bron: Groenten & Fruit - Auteur: Brammert Waagmeester - Foto: Cobouw.nl
1 Reacties
Peter Verschuren - 26-01-12 16:40
Reageer op dit artikel
Agenda
meer...
- 10 mei 2012
- Innovatie Arena
- 22 mei 2012
- Workshops marketing
- 22 mei 2012
- Substraatloos telen paprika
- 31 mei 2012
- Paprika gewasbijeenkomst
- 26 jun 2012
- Asperge demodag
- 27 jun 2012
- Akkerbouw velddag
- 29 jun 2012
- Themadag peren
Markt en energieprijzen

Stroomprijzen vervolgden licht dalende trend
Waar we veertien dagen geleden nog een nieuwe zijwaartse tre...





