Goede vraag op spruitenmarkt
Tekstgrootte 



17 jan 2012 - De spruitenmarkt heeft een winterse dynamiek aangenomen met een betere vraag en een niet al te groot aanbod.
Dat past de telers beter. Met handelsprijzen voor B-spruiten van 40 tot 45 cent per kilo kan een teler uit, al maakt dat het seizoen nooit goed.Vorige week werd op de dagmarkt zelfs nog 50 cent betaald voor een kilo. Door de te lage bemiddelingsprijs was de vrije markt aan de krappe kant, meldt een handelaar.
Een andere handelaar zegt dat het prijseffect van de winter beperkt is. Bij berichten over het einde van de vorst, zakt de prijs weer in. ”Ik kan spruiten af boerderij van 30 cent krijgen”, zegt hij. De vorstbonus bedroeg deze week wel een paar cent. Met de verwachte lagere productie lijkt het vooruitzicht voor de markt op te klaren.
Boerenkooltelers maken een einde aan de productie, net nu de winter invalt. Spaans product is onderweg. Voor de import uit Spanje worden momenteel behoorlijke prijzen betaald. Moeilijke weersomstandigheden maar ook hogere vrachtkosten zijn de oorzaak. Transporteurs vragen hogere prijzen door het ontbreken van retourvrachten.
Bron: Boerderij Vandaag - Auteur: Jeroen Verheul
Reageer op dit artikel
Agenda
meer...
- 10 mei 2012
- Innovatie Arena
- 22 mei 2012
- Workshops marketing
- 22 mei 2012
- Substraatloos telen paprika
- 31 mei 2012
- Paprika gewasbijeenkomst
- 26 jun 2012
- Asperge demodag
- 27 jun 2012
- Akkerbouw velddag
- 29 jun 2012
- Themadag peren
Markt en energieprijzen

Stroomprijzen vervolgden licht dalende trend
Waar we veertien dagen geleden nog een nieuwe zijwaartse tre...





