EU verdubbelt invoer tomaten

Tekstgrootte minusminusplusplus

07 sep 2010 - De tomateninvoer in de Europese Unie is verdubbeld sinds 2004. De Europese Unie voerde in 2009 circa 523.647 ton tomaten in van derde landen, blijkt uit cijfers van Eurostat door handelskoepel Freshfel bewerkt.

In 2004 bedroeg de tomateninvoer nog 289.488 ton. In waarde uitgedrukt verdubbelde de tomateninvoer van 195 miljoen euro naar 396 miljoen euro. Die verdubbeling is overigens ook zichtbaar bij paprika waar de invoer groeide van 136.469c naar 255.117 ton. De tomateninvoer groeide ook in het moeilijke afzetjaar 2009 nog tien procent.

Grootste importproduct
De tomaten vormen veruit het grootste importproduct bij groenten, bijna twee keer zo groot als de nummer twee uien. Paprika is het op twee na belangrijkste importproduct (groente) in de EU, blijkt uit de cijfers. In waarde uitgedrukt is ook de boneninvoer een belangrijk invoerproduct met 283 miljoen euro. De totale groenteninvoer in de EU groeide sinds 2004 met vijftig procent, blijkt uit dit statistisch overzicht.

Marokko belangrijk
Verder blijkt dat Marokko de belangrijkste groentenleverancier is van de Europese Unie. Een derde van de ingevoerde groente kwam in 2009 uit Marokko, gevolgd door Turkije (15 procent), Israël (5,1 procent) en Egypte (5,1 procent). De invoer uit Israël groeide in 2009 overigens met 33 procent, Marokko wist het uitgevoerde volume naar de EU met zes procent op te voeren.

Bron: Agrarisch Dagblad

Reageer op dit artikel

Naam + Bedrijf *
E-mailadres (wordt niet getoond) *
*
Reactie *
  Velden met een * zijn verplicht

 

Poll

Een bredeweersverzekering? Onnodig en veel te duur!

  • Eens, kosten wegen niet op tegen baten
  • Oneens, je kunt toch ook niet zonder brandverzekering?
  • Ik heb me daar nog niet in verdiept
Bekijk resultaten

Wilt u uw keuze toelichten? Reageer hier.

Weer meer...

vrij veel bewolking

vrij veel bewolking

-5º - -2º