Afgedankte rondvaartboot wordt groentekas

Tekstgrootte minusminusplusplus

22 jul 2010 - Als het aan de Rotterdamse ontwerper Damian O'Sullivan ligt worden afgedankte rondvaartboten binnenkort omgebouwd tot groentenkas.

O’Sullivan bedadcht voor de tentoonstelling ‘Design van de Toekomst’ de zogenoemde Boatanic, een omgebouwde rondvaartboot waarop groenten, fruit en kruiden worden verbouwd. Dat meldt OneWorld.

De boot vaart door de grachten om optimaal van de zon en neerslag te profiteren en meert op verschillende plekken aan zodat stadsbewoners en restaurants er hun verse groen in kunnen slaan.

Foodmiles
Hij kwam in 2009 op het idee tijdens een zomerse wandeling langs de Amsterdamse grachten. “Al die toeristen hadden het zo warm onder die grote glazen daken, dat ik dacht: eigenlijk zijn het net kassen. Wat als we die toeristen kunnen vervangen door tomaten of basilicum?”

Met dit project wil de ontwerper een statement maken over de grote afstanden die ons voedsel tegenwoordig aflegt voordat het in het winkelschap ligt. O'Sullivan: “Vroeger werden de grachten ook gebruikt voor het transporteren van voedsel waarom zou je dat nu dan niet meer doen?”

Bron: Groenten & Fruit – Auteur: Brammert Waagmeester

Reageer op dit artikel

Naam + Bedrijf *
E-mailadres (wordt niet getoond) *
*
Reactie *
  Velden met een * zijn verplicht

 

Poll

De liberalisering van de energiemarkt is voor mij de afgelopen 10 jaar gunstig uitgepakt.

  • Eens, zonder vrije markt was het slechter geweest
  • Oneens, de keuzevrijheid valt tegen
  • Neutraal, wel gewend aan de voors en de tegens
Bekijk resultaten

Wilt u uw keuze toelichten? Reageer hier.

Weer meer...

bewolkt en een enkele lichte bui

bewolkt en een enkele lichte bui

13º - 25º