In Terneuzen komt geen ‘Polenhotel’
31 aug 2009 - Gemeente Terneuzen werkt niet mee aan een ‘Polenhotel’ dat aan de rand van de stad zou moeten komen, zo meldt de krant PZC.
Een adviesbureau diende onlangs bij de gemeente een aanvraag in voor zo’n hotel. Het hotel zou moeten komen op de plek waar nu de leegstaande opstallen van Agri Land staan. Het bureau becijferde dat Terneuzen opvang moet regelen voor arbeidsmigranten, anders komt de gemeente in de problemen.
Kassen bij Westdorpe in productie
Wethouder Adhemar van Waes van de gemeente gelooft dat laatste niet. “In november gaat er bij Westdorpe veertig hectare glastuinbouw in productie en ik wil van de kassenhouders weten waar hun werknemers vandaan komen en hoe ze hun huisvesting geregeld hebben. Als blijkt dat er inderdaad veel arbeidsmigranten deze kant op komen, dan moeten we een oplossing vinden. Het kan ook best meevallen. Sinds de recessie zijn veel, met name Poolse, arbeiders terug naar huis vertrokken.”
Is extra huisvesting nodig, dan nog wil het college de buitenlandse arbeidskrachten niet op het terrein van Agri Land hebben. En liefst ook niet allemaal bij elkaar op een kluitje. Eerder zocht uitzendbureau Groenflex in Zeeland naar woonruimte voor arbeidsmigranten.
Bron: De GroentenenFruit.nl – Auteur: Ellis Langen
Reageer op dit artikel
Agenda
meer...
- 10 mei 2012
- Innovatie Arena
- 22 mei 2012
- Workshops marketing
- 22 mei 2012
- Substraatloos telen paprika
- 27 jun 2012
- Akkerbouw velddag
- 29 jun 2012
- Themadag peren
Laatste marktanalyses
Teelttips glas meer...
Laatste sierteelt nieuws
- Aardwarmteproject Ammerlaan gaat weer draaien
- Colombiaanse bloemen als eerste naar VS na vrijhandelsverdrag
- Verdekken kas biedt meeste perspectief in bloementeelt
- Ziekteverzuim sector blijft laag
- Leliecampagne moet consument naar bloemist trekken
- Waterschap: 'Vervuiling Dimethomorf verder afgenomen'
- Orchideeënsite wil hotspot worden voor handel en consument
Meest besproken
Nieuwste reportages
Vraagbaak teelt meer...
Laatst toegevoegd
Tuinbouwhandel meer...
Service




