Groeiende vraag doet olieprijzen stijgen
20 jan 2011 - Afgelopen weken zagen we een verdere stijging van de olieprijzen.
De IEA (International Energy Agency) stelde voor de 4e maand op rij haar verwachtingen voor de vraag naar olie naar boven bij.
Ondertussen gaven OPEC ministers aan geen kwaad te zien in olieprijzen boven de 100 $/vat en de olieproductie in dat geval niet te verhogen. Speculanten reageerden hierop door posities vast te houden, hetgeen resulteerde in een olieprijs van ruim $98 $/vat.
Gesteund door positieve signalen over economische activiteit in lidstaten van de OESO, verwachten wij dat de olie de 100 $/vat de komende periode blijft testen. De laatste keer dat de olie deze grens naderde was vlak voor de aanvang van de financiële crisis in 2008. Opvallend is het grote verschil (meer dan 6 $/vat) tussen de Brent en WTI notering.
De Europese ministers van Financiën werden het afgelopen maandag en dinsdag eens over versterking van het Europees reddingsfonds. Door het uitblijven van concrete maatregelen is het vertrouwen echter nog niet volledig teruggekeerd. De koers van de EUR/USD beweegt zich richting de 1,35.
Bron: Powerhouse
Reageer op dit artikel
Agenda
meer...
- 10 mei 2012
- Innovatie Arena
- 22 mei 2012
- Workshops marketing
- 22 mei 2012
- Substraatloos telen paprika
- 27 jun 2012
- Akkerbouw velddag
- 29 jun 2012
- Themadag peren
Markt en energieprijzen

Stroomprijzen vervolgden licht dalende trend
Waar we veertien dagen geleden nog een nieuwe zijwaartse tre...
EnergiePrijzen
Laatst toegevoegd
Subsidie
Minder Energie-investeringsaftrek (EIA)
Bedrijven hebben in 2009 veel minder geïnvesteerd in energiebesparing. Dat blijkt uit...lees hele artikel
Weer meer...

bewolkt en kans op een bui
8º - 16º
Meer nieuws





